جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   64    
عضو بر خط:   0    
امروز:   48623    
دیروز:   45888    
مجموعا:   15868372    

   |   
 شماره مطلب: 10930 | 11:51 سه شنبه 16 آذر 1389                                                                                                                 
روستاي زرين قبا/بستان آباد/آذربايجان شرقي
از لحاظ موقعیت جغرافیایی روستای زرین قبا متعلق به دهستان عباس آباد است که وابسته به بخش تیکمه‌داش شهرستان بستان‌آباد استان آذربایجان شرقی می باشد. این روستا در شمال غربی شهرستان میانه و در شرق بستان‌آباد واقع شده و راه زمینی آن از روستای قره‌چمن و در تقاطع شهرستان هشترود می باشد.

از لحاظ موقعیت جغرافیایی روستای زرین قبا متعلق به دهستان عباس آباد است که وابسته به بخش تیکمه‌داش شهرستان بستان‌آباد استان آذربایجان شرقی می باشد. این روستا در شمالغربی شهرستان میانه و در شرق بستان‌آباد واقع شده و راه زمینی آن از روستای قره‌چمن و در تقاطع شهرستان هشترود می باشد. روستای زرین قبا بر قسمت جنوبی رشته کوههای بزقوش بنا شده و از مراتع و زمینهای دامنه آن بهره می‌برد در شرق زرین‌قبا روستایی بنام ملاحاجی واقع شده که زرین‌قبا را از این طریق به روستاهای قوشچی و قارقا از شهرستان سراب متصل می سازد. همسایه جنوبی زرین‌قبا روستاهای قرقشه و ازومچی است که در واقع مسیر دسترسی به این روستای بکر نیز گذر از این روستاهاست. در غرب زرین‌قبا روستای گلوجه و قیش‌قورشاق واقع شده و همسایه جنوب غربی آن را روستای خشکناب پوشش می‌دهد که در واقع زادگاه شهریار شعر و ادب آذربایجان، محمد حسین بهجت تبریزی بوده و کوههای حیدربابا را در خود جای داده است.

آب و هوای روستای زرین‌قبا بیشتر از رشته‌کوههای بزقوش متاثر شده و در موارد بارندگی شدید سیلابهای تشکیل شده از این کوهها که در اصطلاح محلی ساری داغ گفته می‌شود از رودخانه و دره‌های این روستا جریان می‌یابند. در سالهای اخیر سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی اقدام به ساخت سدی در دره‌ بالای روستا بنام بند نموده که در مواقع بارندگی آب در پشت آن ذخیره شده و آب مورد نیاز در مواقع دیگر را تامین می کند. روستای زرین‌قبا بر اساس اطلاعات اخذ شده از نرم افزار Google Earth در ارتفاع ۱۹۱۹ متری از سطح دریا قرار گرفته و در ۳۷ درجه و ۴۳ دقیقه و ۲۰/۹ ثانیه شمالی و ۴۷ درجه و ۱۲ دقیقه و ۴۶/۸ ثانیه شرقی واقع شده است.

منبع: وبلاگ روستای زرین قبا
ثبت کننده: 70

                                                                                                               
 امتیاز 

امتیاز: 10.0 از 10
تعداد امتیازها: 1
 نظرات در مورد این متن 
* نام

* پست الکترونیکی
 ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
* نظر

  [فراخوانی مجدد تصویر]
 محتوای تصویر را تایپ کنید مطالب مرتبط 
                                                                                                                
روستاي دارستان/سيرجان/کرمان
روستای دارستان در جنوب شرقی بخش گلستان (ملک آباد) شهرستان سیرجان استان کرمان و در کیلومتر 28 شهر سیرجان قرار دارد. این روستا در طول جغرافیایی 54 درجه و 59 دقیقه تا 56 درجه و 28 دقیقه شرقی و عرض جغرافیایی 28 درجه و 39 دقیقه تا 30 درجه شمالی قرار دارد. باغبانی و کشاورزی شغل اصلی مردم دارستان بوده و مهم ترین محصول کشاورزی آن پسته است.
12:01 دوشنبه 05 اسفند 1392
روستاي اسطلخ جان/رودبار/گيلان
روستای اسطلخ جان از توابع بخش رحمت آباد شهرستان رودبار زیتون، با مختصات جغرافیایی 49 درجه و 36 دقیقه طول شرقی و 37 درجه و 1 دقیقه عرض شمالی، در 10کیلومتری شمال شرقی شهر رستم آباد و 22 کیلومتری شهرستان رودبار قرار دارد. این روستا از شمال به روستای شهران و اتوبان قزوین رشت، از غرب به کوههای درفک و ارتفاعات جنگلی، از جنوب به روستای لیسن، فتحکوه، دیورش و شیرکوه و از شرق به روستای خرشک و شهر توتکابن منتهی می شود.
14:45 پنجشنبه 01 اسفند 1392
روستاي وشنوه/قم/قم
روستای وشنوه از توابع بخش کهک (نوفل لوشاتو) شهرستان قم با مختصات جغرافیایی 51 درجه طول شرقی و 34 درجه و 15 دقیقه عرض شمالی در 27 کیلومتری جنوب شرقی کهک و در 60 کیلومتری جنوب شرقی شهر قم قرار دارد. ارتفاع آن از سطح دریادر حدود 2000 متر است. این روستا از شمال به کوه قلعه دژ و از شمال غربی به کوه بخاره محدود می شود. مردم روستای وشنوه به زبان فارسی سخن می گویند، مسلمان و پیرو مذهب شیعه جعفری هستند.
14:32 پنجشنبه 01 اسفند 1392
روستاي صومعه عليا/ميانه/آذربايجان شرقي
روستای سوما که نام فارسی آن صومعه علیا می باشد از توابع شهرستان میانه، استان آذربایجان شرقی در فاصله 42 کیلومتری میانه به سمت تبریز قرار دارد. به دلیل واقع شدن روستای صومعه علیا در یک منطقه حاصلخیز با گذشت هزاران سال هرگز خالی از سکنه نبوده است.
14:27 پنجشنبه 01 اسفند 1392
روستاي آوانسر/ورزقان/آذربايجان شرقي
روستای آوانسر در استان آذربایجان شرقی، شهرستان ورزقان، بخش خاروانا، دهستان جوشین واقع شده است. این روستا از سمت شمال با روستای استمال، از جنوب با روستای علیار، از شرق با روستای انویق و کرینگان و از غرب با روستای جوشین و کلو هم مرز می باشد.
11:29 شنبه 28 دی 1392
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@www.roostanews.ir

ثبت در لینکهای شخصی
بارگذاری شده در 0.69 ثانیه